Atrast

Päikeseküte

Atšķirībā no jebkādiem kurināmā izrakteņu veidiem, saules enerģija ir pieejama faktiski neierobežojamā daudzumā. Tai ir neitrāli oglekļa izdalīšanās rādītāji un ir bezmaksas enerģija. Modernās apkures sistēmas var kombinēt ar saules bateriju paneļiem, kas dos iespēju izmantot saņemto enerģiju ūdens uzsildīšanai vai papildus siltuma nodrošināšanai apkures sistēmā.

Saules izstarojuma izmantošana siltumenerģijas iegūšanai ir zināma kā termālā saules apkure. To nav vērts jaukt ar fotoelektrību, kas ir elektrības iegūšana no saules gaismas. Saules enerģijas izmantošanas priekšrocības ir zināmas sen jau: mūsu uzticama un pārbaudītā tehnoloģija attaisno sevi jau daudzus gadus.

Saules enerģijaspriekšrocības:

 • Bezgalīgs bezmaksas enerģijas daudzums
 • Funkcionēšanas laikā neizdalās ogļskābā gāze
 • Izdevumu samazināšana: līdz 60% ūdens uzsildīšanai un līdz 20% telpas apkurināšanai
 • Kurinām o izrakteņu patēriņa samazināšana
 • Saules apkures sistēmas var integrēt esošajās apkures sistēmās
 • Modernās sistēmas efektīvi darbojas arī ziemā

Kā darbojas saules apkures sistēma

Izskatīsim saules apkures sistēmu uz zemes guļošas tumšas dārza šļūtenes piemēra. Šļūtenes virsma uztver saules gaismu un, konkrēti siltuma izstarojumu, un tādā veidā ūdens iekšpusē uzsildās. Saules apkures sistēma darbojās šādi:

 1. Kolektori uztver saules gaismu caur absorbētāju. Šeit speciāls siltuma nesējšķidrums tiek uzsildīts.
 2. Sūknis pārvieto nesējšķidrumu uz saules enerģijas glabātuves siltummaini
 3. Tur siltumenerģija tiek novirzīta uz glabāšanas rezervuāriem.
 4. Ja saules starojumu būs nepietiekams ūdens uzsildīšanai, ieslēdzās parastā apkures sistēma, kura izpildīs ūdens uzsildīšanas funkciju.

Saules enerģijas sistēma, atkarībā no savas konstrukcijas, ražo vidēji 60% no nepieciešamās enerģijas daudzuma gadā.

Saules enerģijas izmantošana kā apkures palīgsistēma

Pie mājas karstā ūdens ražošanas, uzsildīto kolektoros šķidrumu var izmantot kā papildus siltumenerģiju mājas karstā ūdens uzsildīšanai. Šī metode nodrošina uzsildītāja darbu un dod ievērojamu ekonomijas potenciālu. Tādā veidā, pat pie mērenām temperatūrām, uzsildītājs var palikt faktiski izslēgts, pateicoties saules enerģijas uzsildītājam.

Par šī risinājuma kodolu jāuzskata cilindra, piemēram, bufera cilindra, un mājas karstā ūdens ražošanas iekārtas kombinācija. Ja saules starojums ir saņemts pietiekamā daudzumā, saules enerģijas sistēmas nesējšķidrums uzsilda ūdeni vienā no cilindriem caur apakšējo siltummaiņu. ja temperatūra kļūs zemāka, piemēram, vannas vai dušas lietošanas laikā, uzsildītājs tiks pieslēgts otrai shēmai. Tādejādi tiks nodrošināta ūdens papildus uzsildīšana.

Kompānijas Vaillnt piedāvājamās saules enerģijas sistēmas – elastīgas un drošas

Kopumā saules enerģija nav spējīga cauru gadu nodrošināt siltumenerģiju. Tāpēc labāk ir to izmantot kā apkures sistēmas sastāvdaļu. Kombinācija ar gāzes kondensācijas sistēmu ir labs risinājums par saprātīgu cenu.

Saules kolektors

Mēs atšķiram divus saules kolektoru (siltumenerģijas ražošanas kolektori) veidus, lietojamos saules enerģijas apkures sistēmās: plakanais kolektors un vakuuma cauruļu kolektors.

Plakanie kolektori – virsmas spēks

Plakanā kolektora pamatīpašība ir virzīta uz sauli tumšā absorbējošā virsma. Šādas virsmas noklājums ir domāts maksimālai starojumu absorbēšanai un tā atstaro nenozīmīgu enerģijas daudzumu. Absorbētā enerģija tiek pārveidota nesējšķidrumā, kura cirkulē caurulēs zem absorbētāja virsmas. No tehniskā viedokļa, plakanie kolektori atšķiras no vakuuma cauruļu kolektoriem ar absorbētāja izolāciju. Plakanajos kolektoros tiek izmantot tradicionāls izolācijas materiāls – tāds kā minerālvate vai poliuretāns.

Plakano kolektoru priekšrocības:

 • Zema pirkuma cena
 • Nelieli izdevumi tehniskajai apkalpei un remontam
 • Ideāli der zemu temperatūru sistēmām: karstā ūdens ražošanai vai kā grīdas apkures palīgsistēma.

Vaillant izveidojis augstas kvalitātes, efektīvi darbojošos jebkādā apkures sistēmā plakanos kolektorus par labvēlīgu cenu. Tie spējīgi sniegt maksimālu lietderības koeficientu, pateicoties inovācijas tehnoloģijām, un ievērojami ekonomēs jūsu budžetu.

Uzziniet vairāk par kompānijas Vaillant piedāvājamiem plakanajiem kolektoriem ((tīmekļa atsauce uz lapu ar atlasītu produkcijas apskatu))

Vakuuma cauruļu kolektori – pats augstākais saules enerģijas uztveršanas rezultāts caurulēs

Vakuuma cauruļu kolektora darbības princips ir analoģisks plakanā kolektora darbības principam. Tie arī uztver saules starus caur absorbētāju, un pēc tam iegūto siltumenerģiju nodod tālāk nesējšķidrumam.

Bet tomēr atšķirība no plakaniem kolektoriem ir tāda, ka vakuuma cauruļu kolektori izmanto lielisko vakuuma izolācijas īpašības. Tieši tāpēc tos dēvē par vakuuma cauruļu kolektoriem. Siltuma zaudējumi praktiski iz izslēgti pateicoties vakuumam stikla caurulītes. Turklāt zem atsevišķām caurulēm ir iemontētas stikla caurules, lai fokusētu saules gaismu uz absorbētāja cauruli. Rezultātā vakuuma cauruļu kolektori ir efektīvāki par plakaniem kolektoriem.

Vakuuma cauruļu kolektoru priekšrocības:

 • Lielāks enerģijas lietderības koeficients, labs darbības rezultāts, pat ja saules gaisma kļūs tumšāka vai izklaidēta
 • Pietiek mazāk jumta virsmas tādam pašam rezultātam
 • Var arī izmantot uz jumtu virsmu konstrukcijām nenovirzītām uz dienvidiem
 • Ražo augstas temperatūras un to var pievienot r augstu temperatūru apkures sistēmām

Kompānijas Vaillant vakuuma cauruļu kolektors auroTHERM exclusiv – to cilvēku pareiza izvēle, kuri balso par saules enerģijas optimālo izmantošanu. Labi izdomātā konstrukcija dod iespēju ar vakuuma cauruļu kolektoru sasniegt maksimāli iespējamo enerģijas ražošanas rādītājiem pat ja saule ir rietošā stadijā vai saules gaisma tiek izkliedēta.

Uzziniet vairāk par kompānijas Vaillant piedāvājamiem vakuuma cauruļu kolektoriem ((tīmekļa atsauce uz «auroTHERM exclusiv» aprakstu))

Ātra, droša un vienkārša montāža

Visi mūsu saules bateriju paneļi tiek piedāvāti vienotajā montāžas sistēma. Ar to nodrošinot ātru un vienkāršu kolektoru montāžu. Vēl jo vairāk – mūsu sistēma nodrošina maksimālas montāžas variācijas.

Neatkarīgi no tā vai horizontāli vai vertikāli, blakus viens otram vai viens virsū otram – mūsu kolektoriem ir jebkāda montāžas iespēja. Tajā pašā laikā, mūsu paneļus var izmantot jumtu konstrukcijām vai uzstādīšanai uz plakaniem jumtiem. Turklāt jums ir iespēja izvēlēties vertikālu vai horizontālu kolektora izvietojumu.

Pareiza apkures sistēma

Nav standarta lēmumu derīgas jums apkures sistēmas meklēšanā. Turklāt nav tik grūti atrast sistēmu, atbilstošu jūsu prasībām. Pakonsultējaties ar kompānijas „Vaillant” apkures sistēmu speciālistiem. Viņi var palīdzēt jums jūsu apkures sistēmas plānošanā.

Atrodiet tirdzniecības partneri savā tuvumā