Atrast

Lieldienu zaķītis kompānijas logotipā nozīme kompānijas panākumus.

Remšaida. 1899. gada Lieldienu svētdiena. Kamēr viņa bērni rotaļojās, Johans Vaillants pārlūkoja ikmēneša žurnālu „Alte und Neue Welt” („Jaunie un vecie laiki”), un ieraudzīja interesantu bildi: izšķīlušais no olas zaķis.

Rūķīši ar sārtiem vaigiem un mīļi dzīvnieciņi stāv apkārt un sajūsmojas par šo olu. Johanu Vaillantu šis zīmējums ļoti savaldzināja, un viņš nolēma iegādāties šo zīmējumu un tiesības uz to. Kompānijai Vaillant šis notikums iesāka veiksmīgu kompānijas brenda vēsturi.

Kompānijas ievērojamākais profils

„Zaķītis olā” kļuva par kompānijas „Vaillant” markas atšķirīgo pazīmi no pašas pirmās dienas. Kopš 1899. gada šis zīmējums rotā visu kompānijas ražoto Remšaidā produkciju, katalogus un brošūras. Tikai dažu gadu laikā kompānijas „Vaillant” lieliskā reputācija izplatījās visā Vācijā un pat ārpus tās robežām.

Pirmais kompānijas „Vaillant” reklāmas speciālists

Kad 1920-ajos gados prasības pret dizainu sāka celties, kompānijas „Vaillant” nolīga savu pirmo reklāmas speciālistu – tas bija lēmums, kurš, kā izrādījās, iezīmēja kompānijas turpmāko attīstības kursu. Kopš tā laika kompānijas imidžs tika popularizēts vienmērīgi un profesionālā līmenī. Lai panāktu atbilstību savlaicīgām arhitektūras prasībām, līdz ar produkcijas modernizācija, bija modernizēts arī kompānijas logotips. Kompānijas tirdzniecības marka bija modernizēta pirmo reizi.

Logotipa modeļa dzimšana

Kompānija „Vaillant” piedeva savam logotipam izteiktas līnijas un kontūrus. „Zaķītis olā” paliek kā centrālā tēma, bet tikai bija pievienots nosaukums „Vaillant”. Ar attēla un nosaukumu kombināciju bija vēl vairāk pastiprināts brenda identificējošais efekts. Visas turpmākās modifikācijas pamatojās uz Lorbera dizainu, kuras rezultātā paliek diezgan līdzīgas oriģinālam.

Zaķītis kļūst par komiksu personāžu un iekaro ļaužu sirdis

1935. gadā zaķītis saņēma jaunu lomu. Reklāmas brošūrā «Eine königliche Hasengeschichte» («Ķēniņa trusīša piedzīvojumi») viņš pamet olu un pārlec pāri vispasaules vēsturei un logotipa vēsturei. Viņam izdodas – ar zināmu humora daļu – pārliecināt monarhus karstās vannas priekšrocībām. 1970. gados kompānija „Vaillant” atgriežas pie šīs rotaļīgās sadarbības ar brendu. Bija klajā laisti jauni komiksi, kurus iegādājās daudzie cienītāji. To popularitāte ir saglabājusies līdz šodienai.

Varenums, spēks un kompetence

1953. gadā kompānijas „Vaillant” logotips bija īslaicīgi mainīts: tekstam pievienots vārds „Geyser”. Tasbija izdarīts tāpēc, lai ciešāk saistītu moderno „Geyser” tehnoloģiju ar pazīstamo „Vaillant” vārdu. Kopš 1905. gada kompānija „Vaillant” kļuva par līderi tirgū pie sienas montējamo ūdens sildītāju ražošanā ar „Geyser” elementu, kurš bija aizsargāts ar autortiesībām. Pēc dažiem gadiem olai tikai piešķirts aizsarg-rāmītis, lai dotu attēlam varenuma, spēka un kompetences izteiksmi.

Brīnišķīga ideja

Vēlāk bija pievienots jauns dizaina elements: zaļais korporatīvais tonis, kurš rada nekļūdainu logotipa atpazīšanas īpašību, kas tika apstiprināts ar pētījumiem. Daudzi vācieši zina, ka „Vaillant” zaķītis pieder kompānijai, kura atrodas Ziemeļu Reinas Vestfālijas federālās zemes teritorijā. turklāt, vairāk nekā 70% vācieši ir dzirdējuši par kompāniju „Vaillant”. Austrijā un Nīderlandē zaķītis demonstrē tādus pašus rezultātus

Tādejādi Johana Vaillanta lēmums reģistrēt zaķīti kā tirdzniecības marku 1899. gadā patiešām bija brīnišķīga ideja!